FRAKTAL BITCOIN ‚WAVE‘ WSKAZUJE NA KOREKTĘ CENY W KIERUNKU 12 TYS. DOLARÓW

Niedźwiedzie Bitcoin powinny przygotować się na to, że ich cena spadnie do 12.000 dolarów.

Analogia niedźwiedzia zapożycza dowody z niesamowicie dokładnego fraktalu na cuspodzie powtórzenia się po raz trzeci od marca 2020 roku. Ten wzór to parabola do góry nogami. Bitcoin wznosi się za każdym razem, traktując go jako podporę. Następnie krypto waluta łamie się pod nią, tylko po to, aby później znaleźć wiarygodny poziom wsparcia.

Stamtąd Bitcoin konsoliduje się na boki, jednocześnie traktując szczyt paraboli jako jej poziom oporu. Kryptokurna waluta ostatecznie wyłamuje się z zakresu, tworzy kolejną parabolę do góry nogami i powtarza się. Tylko tym razem poprzedni opór przesuwa się na podporę.

W rezultacie, Bitcoin ma teraz dwa kompletne fraktale: ‚Wave 1‘ i ‚Wave 2‘. A teraz, jest w połowie drogi do ukończenia trzeciego, nazwanego ‚Wave 3‘.

Prognoza handlu jest widoczna na powyższym wykresie. Bitcoin utrzymuje wsparcie powyżej byczej fali 3. Wysokie sentymenty sprzedażowe pojawiają się na najwyższych poziomach, które powodują korektę cen. Bitcoin załamuje się poniżej Fali 3 i stawia sobie za cel osiągnięcie co najmniej 12.153 dolarów, co jest górą poprzedniej fali – a teraz służy jako wsparcie.

Niemniej jednak, krypto waluta znajduje wiarygodny próg cenowy na poziomie 12.153 dolarów.

Poziom ten skłania handlowców/inwestorów do zmiany pozycji ich byczych celów. W rezultacie, kumulują Bitcoin podczas ustawiania początkowego poziomu wyprzedaży na 13,845$, szczyt Fali 3. Następnie inwestorzy obserwują rozszerzoną konsolidację pomiędzy $12,153 a $13,845, a następnie ruch do góry nogami, który tworzy Fala 4.

ZASADNICZO POPRAWNY

Przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 3 listopada, spodziewany jest etap konsolidacji. Jak już wcześniej informowaliśmy, niepewność co do wyniku trąby Donalda vs. Joe Bidena sprawiła, że inwestorzy zachowują ostrożność, umieszczając wszystkie swoje pieniądze w ryzykownych, a także bezpiecznych aktywach.

Jednego dnia rynek idzie w górę, by następnego dnia zobaczyć, jak koryguje się w dół. Istnieje krótkotrwały konflikt stronniczy, który zależy od tego, jak przebiegną wybory. Powodem jest po części długo opóźniony układ stymulujący. Zarówno demokraci, jak i republikanie weszli w polityczny impas w związku z uwolnieniem kolejnej ulgi podatkowej związanej z koronaawirusem.

Z tego samego powodu handlarze Bitcoinów bacznie obserwują rozwój sytuacji w amerykańskiej przestrzeni politycznej. Kryptokurcja wzrosła o ponad 200 procent po pierwszej pomocy fiskalnej w wysokości około 3 bilionów dolarów. To samo w sobie jest fundamentalnym fraktalem, sugerującym, że po wyborze prezydenta USA nastąpi wielki wiec Bitcoinów.

Technicznie rzecz biorąc, Bitcoin mógł utworzyć ‚Wave 4‘ po wyborach, przerzucając $13,845 na poziom wsparcia.

RYZYKO UPADKU BITCOIN’A

Pomimo silnych podstaw, błędna równowaga w stosunku długości do krótkości instrumentów pochodnych Bitcoin grozi postawieniem byków po niewłaściwej stronie handlu. Niespodziewana wyprzedaż prowadzona przez wieloryby mogłaby doprowadzić do likwidacji długich pozycji, powodując tym samym dalszą panikę sprzedaży na całym rynku.