Banki na całym świecie coraz częściej zamykają się na możliwości wypłaty gotówki przez klientów i właśnie dlatego świat potrzebuje Bitcoinów.

Ponieważ banki zaczynają ograniczać sposób, w jaki klienci mogą wypłacać swoją gotówkę, Bitcoin zapewnia rozwiązanie dla suwerennych pieniędzy.
Przechowywanie gotówki w banku jest oznakowane jako najbezpieczniejszy sposób przechowywania pieniędzy, ale banki na całym świecie stale zwiększają limity i blokady wypłat gotówki, co wydaje się być próbą wymuszonego uniemożliwienia klientom wypłaty ich pieniędzy. Z każdym rokiem staje się to coraz poważniejszym problemem i jest to jeden z głównych powodów, dla których świat potrzebuje Bitcoina.

W ostatnich wiadomościach Chiny dostają trochę gorąca za zaostrzenie limitów wypłat gotówkowych, przy czym indywidualne wypłaty w wysokości 14 000-42 000 dolarów muszą zostać zatwierdzone przed ich wydaniem, a limit dla przedsiębiorstw wynosi 70 000 dolarów. Nie oznacza to, że wypłaty większe niż te będą zawsze odrzucane, ale oznacza, że wszelkie wypłaty na poziomie lub powyżej tych limitów będą dokładnie sprawdzane, opóźniane i potencjalnie odrzucane.

W rzeczywistości nie jest to nic nowego, Chiny od lat zaostrzają limity wypłat gotówkowych. Najsurowsze limity dotyczą każdego, kto posiada USD na chińskich rachunkach bankowych, a wszelkie wypłaty powyżej 3 000 USD są dokładnie sprawdzane. Ponadto ścisłe limity są nakładane na obywateli chińskich, którzy próbują wypłacać pieniądze za granicą.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że ograniczenia w wypłacaniu pieniędzy w Chinach mają na celu zwiększenie płynności w bankach, tj. zapewnienie, że banki mają dużo gotówki, trzymając gotówkę klienta, a także uniemożliwienie komukolwiek wysyłania pieniędzy za granicę. Ograniczenia te mają również na celu osłabienie dominacji USD.

Mimo to Chiny nie są same, jeśli chodzi o ograniczenia dotyczące wypłat. Od dziesięcioleci Stany Zjednoczone mają limit 10 000 USD, powyżej którego wypłaty lub wpłaty muszą być zgłaszane do agencji rządowych i są dokładnie kontrolowane.

Problem, który ostatnio w Stanach Zjednoczonych naprawdę narasta, polega na tym, że limity wypłat są niezwykle niskie. Być może najlepsze konta bankowe pozwalają na wypłatę gotówki w bankomatach w wysokości 1000 USD dziennie, ale wiele banków oferuje wypłatę z bankomatów tylko 300 USD dziennie. Nawet jeśli ktoś zarabia w Stanach Zjednoczonych stosunkowo normalne dochody, a nawet poniżej normy, często nie jest w stanie wypłacić całego swojego dochodu z bankomatu, a gotówka będzie powoli gromadziła się w banku.

Szokująco, podobne ograniczenia zostały nałożone na karty debetowe, z limitami wydatków w wysokości 1.000-3.000 dolarów dziennie.

Tak więc nawet jeśli ktoś ma w banku 1 milion dolarów, nie może kupić samochodu za pomocą karty debetowej.

Przeraża to, że w Stanach Zjednoczonych konta bankowe są zamrażane i konfiskowane na wszelkiego rodzaju zaległe długi, a klienci banków są prawie całkowicie bezsilni, by powstrzymać te konfiskaty. Co więcej, banki czasami zamrażają i zamykają konta bez powodu, a zgodnie z prawem, banki mogą zamknąć konto i zatrzymać pieniądze na wiele miesięcy bez żadnego powodu.

Zasadniczo, banki w Stanach Zjednoczonych, jak również w Chinach i prawdopodobnie w całej reszcie świata, mają ścisłe ograniczenia wypłat, aby zapewnić, że bank ma dużo gotówki. Po drodze prowadzi to do tego, że ludzie tracą swoje pieniądze z powodu rządu i wierzycieli osuszających konta.

Mówiąc prościej, klienci banków nie mają żadnej władzy nad swoimi pieniędzmi, a bank, jak również rząd, mogą umieścić wszelkie ograniczenia, jakie chcą na fundusze klienta banku, a długoterminowa tendencja jest taka, że coraz trudniej jest uzyskać pieniądze z banku.

Dlatego właśnie świat potrzebuje Bitcoina. Z Bitcoinem, ktoś może mieć 1 milion dolarów, a nawet 1 miliard dolarów, i ma pełny dostęp do tych funduszy z zerowym limitem wypłat. Co więcej, Bitcoin nie może być zajęty lub zamrożony z jakiegokolwiek powodu, ponieważ właściciel portfela Bitcoin jest jedynym, który ma dostęp.

Ostatecznie Bitcoin staje się o wiele bardziej pożądanym sposobem oszczędzania pieniędzy z powodu pogarszających się ograniczeń w bankach, i jest prawdopodobne, że długoterminowe ludzie na całym świecie będą coraz częściej używać Bitcoin zamiast banków do oszczędzania pieniędzy.